Keramika

keram

Radviliškio dailės mokykloje keramikos paslapčių mokiniai mokosi nuo pat mokyklos įsikūrimo. Mokykla turi puikias sąlygas ir techninę bazę šiai disciplinai dėstyti.

Pradinio ugdymo kursuose mokiniai lipdo iš molio plastinės raiškos pamokų metu. Neapkraunant  vaikų technologinėmis žiniomis, mokymą pradedame nuo pačių paprasčiausių lipdymo įgūdžių formavimo. Lipdydami nesudėtingų formų skulptūrėles, reljefines plokšteles, mokiniai susipažįsta su moliu, pajunta plastiškąsias jo savybes.

Pagrindinio ugdymo IV ir V kurse yra dėstoma keramikos disciplina. Per du metus mokytojai suteikia mokiniams žinių apie keramikos amatą, dailiosios keramikos dirbinių gamybą, taikomąją dekoratyvinę dailę. Mokiniai susipažįsta su keramikos technologija: molio rūšimis bei jų savybėmis ir degtų, glazūruotų gaminių cheminėmis ir fizinėmis savybėmis.

Per du metus keramikos pamokose įgytas žinias ir įgūdžius mokiniai sėkmingai taiko skulptūros pamokose ir kuriant baigiamąjį darbą.