Tapyba

tapyba

Nuo 4 kurso tapybos pamokose užduotys yra pateikiamos, stengiantis  ugdyti moksleivių spalvinį jautrumą, įvairių technikų pradmenų suvokimą, formos modeliavimą, koloritą, ir t.t. Tapoma guašu, akvareliniais dažais ant popieriaus lapų,  akrilu ar aliejiniais dažais ant gruntuoto presuoto kartono ar drobės. Pagrindas – akademinis natiurmortas. Mokymosi etapai – etiudas, natiurmorto komponavimas, spalviniai santykiai, paveikslo visuma. Mokiniai išmoksta apimtinės formos modeliavimo: šviesotamsos  ir spalvinių derinių, erdvės sampratos: šviesos, šešėlių, refleksų,  planų santykių, nuotaikos, ir kitų tapybos paslapčių.

Vyresniuose kursuose daugiau dėmesio skiriama mokinių vaizduotei, kūrybinėms interpretacijoms, natūros stilizavimui ir emociniam spalvos poveikiui bei kūrinių meniškumo sampratai. Dirbamas kūrybinis darbas, lavinami įgūdžiai, mėginama sekti lietuviškąja koloristine tapybos mokykla, studijuojama pasaulinė modernioji dailė, lietuvių liaudies menas, lankomos parodos, tapoma plenere. Skiriama dėmesio spalvinės kultūros ugdymui, tapysenai, paremtai intuicija, improvizavimu, galimu abstrahavimo, deformacijos, disonansų panaudojimu. Siekiama formuoti meninę individualybę, nacionalumą, profesionaliai tobulėti.