Pradinio dailės formalųjį švietimą papildančio ugdymo programa

.

Programos tikslas – padėti mokiniams įgyti, nuosekliai ir sistemingai ugdyti dailės srities meninius gebėjimus, individualumą, kultūrinį sąmoningumą, estetinę nuovoką, tenkinti dailės pažinimo ir raiškos poreikius.

Programos trukmė – 3 metai.
Mokinių amžius – 7-11 metų.
Programą sudaro dailės pažinimo ir raiškos dalykas. Dailės pažinimo ir raiškos veiklos sritys:

  1. spalvinė, grafinė ir erdvinė raiška;
  2. dailės pažinimas ir reflektavimas.

Pirmais mokslo metais mokomasi 4 valandas per savaitę (dailės pažinimas ir raiška).

Antrais ir trečiais mokslo metais mokomasi 6 valandas per savaitę: 4 val. spalvinės, grafinės ir erdvinės raiškos, 2 val. dailės pažinimo ir reflektavimo.

Asmeniui, baigusiam Programą, išduodamas pažymėjimas.

 

Plastinės raiškos pamokose mokiniai mokomi: grafinės raiškos, spalvinės raiškos, erdvinės raiškos pradmenų. Kūrybiškai stebi ir tyrinėja aplinką, gamtą, mokomi ją analizuoti, gebėti įžvelgti gamtos reiškinių, formų, linijų, spalvų įvairovę ir grožį. Skatinamas vaikų kūrybos spontaniškumas ir individualumas.

Integruotos meninės raiškos pamokų metu mokiniai ne tik piešia, bet ir klausosi muzikos, vaidina, gamina dekoracijas. Išmoksta derinti kelias technikas vienu metu.

Dailės pažinimo pamokose mokiniai supažindinami su elementariomis dailės istorijos žiniomis, dailės žanrais, lietuvių liaudies menu, lankomos parodos. Pagrindinis šių pamokų tikslas – pažinti meną mūsų aplinkoje ir per kūrybinį procesą susipažinti su plastinės kalbos elementais, svarbiausiais dailės terminais.

Baigus visą 3 metų pradinio ugdymo programą išduodami ŠMM neformaliojo ugdymo pažymėjimai.