Skulptūra

skulptura

Skulptūra – tai seniausia trimačio meno rūšis. Ši meno šaka apima erdvinių, meninių objektų kūrimą iš įvairių medžiagų, kopijuojant aplinkoje egzistuojančias formas, sureikšminant ir pabrėžiant tam tikras jų ypatybes arba kuriant abstrakčius objektus, remiantis pagrindinėmis geometrinėmis formomis.

Radviliškio dailės mokykloje pradiniuose ugdymo kursuose mokiniai kuria erdvinės plastikos darbelius kopijuodami gamtos formas. Panaudodami  popierių, plastiliną, molį, vielą, mokiniai lipdo, konstruoja erdvines augalines ir animalistines formas. Mokiniai susipažįsta su medžiagų savybėmis.

Pagrindinio ugdymo kursuose erdvinė plastika toliau studijuojama keramikos pamokose.

VI –VII kursuose dėstoma skulptūra. Toliau studijuojamos gamtos formos, bet jos dekoratyvinamos, stilizuojamos. Mokiniai susipažįsta su tradicine liaudies meno skulptūra. Kuriamos abstrakčios erdvinės interpetacijos, studijuojamos žmogaus figūros proporcijos. Mokiniai išbando tradicines ir netradicines medžiagas skulptūrinėms idėjoms įgyvendinti.