Vasaros praktika

plen

Sušilus orams, gegužės mėnesio pabaigoje , birželio mėnesio pradžioje Radviliškio dailės mokykloje organizuojami plenerai. Pleneras [pranc. plein air — atviras oras] – tapymas iš natūros gamtoje. Visus metus dirbus klasėse, labai smagu išeiti į lauką ir pritaikyti įgytas žinias ir gebėjimus, perteikiant gamtovaizdžio spalvų, kintančių nuo oro ir saulės, įvairovę.

Pagrindinio ugdymo kursų  mokiniai su savo mokytojais pasklinda po Radviliškio miesto gatves, ieškodami motyvų savo tapybos ir piešimo darbams. Organizuojamos išvykos į kitas Radviliškio rajono  vietoves. Mokiniai savo įspūdžius įamžina fotografijose, etiuduose ir eskizuose. Pagal mokinių amžių skiriasi užduotys.

IV kurso mokiniai piešia architektūrines detales gamtos fone, fotografuoja ir eskizuoja senus pastatus. Tapo vieno plano peizažus.

V kurso mokiniai piešia kelių planų peizažus, tapydami stengiasi perteikti gamtos nuotaikas, studijuoja panoraminį perspektyvinį peizažą.

VI kurso mokiniai kuria daugiaplanį urbanistinį peizažą, tapo skirtingų gamtos nuotaikų gamtos vaizdus.

Plenerai – neatsiejama Radviliškio dailės mokyklos gyvenimo dalis. Plenere reikia būti ir jame dalyvauti. Tada ir atsiskleidžia visa jo esmė.