eTwinning projektai

Europos mokinių stovykla Vokietijoje

1-DE

Foto reportažas čia >>

Labai džiaugiamės, kad mūsų „eTwinning“ projektas „Nepamiršk manęs“ buvo išrinktas 2018 m. Europos konkurso 65. Europäischen Wettbewerbs nugalėtoju. Mokiniai buvo apdovanoti sertifikatais ir dovanomis bei pakviesti į Europos mokinių stovyklą Vokietijoje. Šis apdovanojimas - tai Europos jaunosios kartos integracijos skatinimas. Savaitės laiko stovykloje mokiniai iš skirtingų šalių gyvena, diskutuoja ir kuria kartu globaliomis ir aktualiomis temomis bei vyksta į pažintines ekskursijas.


Kelionė iš Rygos aerouosto neprailgo, nusileidę Frankfurte, turėjome pasiekti ramų Vokietijos miestelį Bad Marienberg, kuriame įsikūrėme EUROPAHAUS Marienberg - moderniame konferencijų, seminarų ir poilsio centre. Tai tarptautinė švietimo institucija, suburianti jaunimą iš visos Europos. Kiekvienais metais čia vyksta apie 150 seminarų ir konferencijų, skirtų Europos jaunosios kartos integracijos skatinimui. Stovykloje mokiniai iš skirtingų šalių kartu gyvena, kuria globaliomis, aktualiomis temomis bei vykdo pažintines veiklas.

Atvykę susitikome su kitų šalių komandomis, mokiniai žaidė susipažinimo žaidimus, pristatė vieni kitiems „eTwinning“ projektų rezultatus. Vakaronėje „Šalių mugė“ reikėjo įdomiai prisistatyti iš kur atvykome. Visi buvo išradingi: dainavo, mokė šokti, keitėsi suvenyrais. Mes pravedėme viktoriną apie Lietuvos įžymybes. Buvo smagu, kad dalyviai turėjo žinių apie mūsų šalį ir į daugelį klausimų atsakė teisingai. Pabaigoje pasivaišinome atsivežtais tradiciniais skanėstais. Intensyvus darbas tęsėsi „Europos ateities laboratorijoje“, kur bendradarbiaujant tarptautinėse grupėse reikėjo išanalizuoti pasirinktą aktualią Europai temą ir sukurti vizualų jos pristatymą. Jaunimas buvo skatinamas mąstyti, diskutuoti ekologijos ir politikos klausimais. Pasitelkę savo anglų kalbos žinias, gebėjimus ir kūrybiškumą mokiniai labai sumaniai atliko šias užduotis bei išradingai visą tai pristatė.

Tiltas tarp kultūrų ir religijų

Viena diena buvo skirta ekskursijai. Aplankėme du įspūdingiausius sakralinės architektūros šedevrus – Kelno katedrą ir Centrinę mečetę. Kelno katedra yra antroji pagal aukštį, didžiausia bažnyčia Vokietijoje ir trečioji visame pasaulyje. Jos statybos darbai užtruko daugiau nei 600 metų. Stebuklas, jog šis didingas gotikinis statinys per Antrąjį pasaulinį karą nebuvo visiškai sunaikintas. Centrinė Kelno mečetė yra didžiausia Europoje (neskaitant Turkijos), tai maldos namai bei modernus kultūros ir edukacijos centras. Čia turėjome galimybę susipažinti su islamo religija, simboliais bei pasigrožėti įspūdinga šventovės architektūra. Kita aplankyta vieta - Koblencas. Tai - vienas gražiausių ir seniausių Vokietijos miestų, esantis Reino ir Mozelio santakoje. Nusifotografavę prie paminklo imperatoriui Vilhelmui I-ąjam, pasivaikščiojome krantine, senamiestyje klausėmės bažnyčios varpų grojamos melodijos. Varpų skambesys taip pat kasdien mus žadindavo žavingame ir jaukiame Bad Marienberg mieste.

Mokiniai grįžo kupini įspūdžių ir laimingi

Deimantas: „Tai buvo viena iš nuostabiausių patirčių. Stovyklos metu susipažinau su kitomis kultūromis bei įvairiais žmonėmis, ypač susidraugavau su bendraamžiais iš Vokietijos ir Graikijos. Laisvalaikiu kartu smagiai leidome laiką žaisdami krepšinį, stalo tenisą, boulingą. Buvo labai smagu dirbti grupėse kartu su kitų tautybių žmonėmis, praplėčiau savo akiratį, manau, jog patobulėjau kaip asmenybė ir ši patirtis padės man gyvenime. Siūlyčiau visiems pabandyti patekti į bent vieną tokį renginį.“

„Labai džiaugiuosi, kad sūnui buvo suteikta galimybė nuvykti į šią stovyklą. Manau buvo įdomu pamatyti šalį, pasisemti naujų žinių, naudinga patobulinti užsienio kalbos žinias, smagu pabendrauti su kitais, skirtingų šalių, jaunuoliais. Sūnus grįžo kupinas įspūdžių ir laimingas.“

Didžiuojuosi mokiniais Deimantu Sereika, Paulina Čepaite ir Roku Oleinikovu už draugiškumą, mandagumą, išradingą komandinį darbą - jie puikiai atstovavo Lietuvą!

Projekto vadovė Gražina Likpetrienė