Įtraukianti ir novatoriška besimokanti organizacija

6. Inclusive and Innovative Learning Organisations

TRUMPAS APRAŠYMAS

1. Organizuojant kryptingą mokytojų profesinės kvalifikacijos tobulinimą ir gerosios darbo patirties sklaidą nustatyti pedagogų kvalifikacijos tobulinimo prioritetai. Siekiant plėtoti profesines kompetencijas parengta ir įgyvendinama 40 akad. val. ilgalaikės kvalifikacijos tobulinimo programa „Profesinių kompetencijų tobulinimas aktualizuojant kūrybines dailės mokytojo ir dailininko veiklas“, įgyvendintos mokytojų kūrybinės dirbtuvės, išklausyti seminarai. Mokytojai tobulino savo įvairias kompetencijas ilgalaikėse programose, seminaruose, konferencijose, projektuose.

2.Siekiant darnaus ir kūrybiško bendradarbiavimo mokytojai dalyvavo programoje „Komandos formavimas“. Jau tradicija tapo padedant vieni kitiems vesti atvirų durų dienas, kūrybines dirbtuves bei vasaros vaikų stovyklas-plenerus. Čia didžiausią vaidmenį atlieka vadovai, kurių dėka suorganizuojamos lėšos šiems renginiams. Organizuoti darbus palengvina bendrinami dokumentai bei nuotoliniai pasitarimai.

3.Mokykla puoselėja mokymosi, naujovių ir tyrinėjimo kultūrą. Planuojant mokyklos tolimesnę veiklą ir ugdymosi procesą 2022 pradėta įgyvendinti Ilgalaikė kvalifikacijos tobulinimo programa „Strateginio planavimo nuostatos, principai ir sprendimai (Dailės mokykla)“ I modulio kvalifikacijos tobulinimo programoje „Strategijos samprata, strateginio planavimo ir valdymo teorijos“. Mokytojų tarybos posėdžiuose ir kūrybiniuose užsiėmimuose mokytojai dalinasi savo gerąją patirtimi ir ją pritaiko savo darbe. Ne mažiau 50 procentų mokytojų, dalyvaudami tarptautiniuose, šalies ir rajono seminaruose, konferencijose, parodose pristato savo metodinę patirtį, veda atviras pamokas, seminarus, pristato mokinių ir savo kūrybą.

4. Mokykla demonstruoja veiklą, kuri įrodo mokytojų/mokinių supratimą apie atsakingą naudojimąsi internetu. Mokyklos internetinėje svetainėje yra puslapis apie saugaus elgesio internete taisyklėmis bei reikalingomis nuorodomis, o mokiniai ir mokytojai dalyvauja Saugesnio interneto dienose (SID). https://www.dailes.radviliskis.lm.lt/index.php/administracine-info/saugus-internetas

5. Mokyklai naudingos partnerystės su išorine aplinka ir platesne švietimo bendruomene (pvz., universitetais, bendruomeninėmis organizacijomis, dalykų ekspertais ir kt.). Plėtojant atviro bendravimo bei bendradarbiavimo kultūrą ir kultūrinius mainus sudarytos bendradarbiavimo sutartys su Alytaus r. meno ir sporto mokykla, Palangos S.Vainiūno meno mokykla, atnaujinta sutartis su “Šiaulių dailės galerija, Radviliškio miesto kultūros centru. Vykdyta bendra veikla su socialiniais partneriais- rajono darželiais ir mokyklomis, organizuotos parodos ir renginiai su Radviliškio miesto kultūros centru, teminės parodos Radviliškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, Radviliškio rajono savivaldybės patalpose, Miestiečių pleneras skirtas miesto 445 jubiliejui, paroda Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokykloje. Radviliškio miesto ir rajono bendruomenė nuolat kviečiama į Radviliškio dailės mokyklos inicijuojamus renginius. Radviliškio dailės mokyklos mokytojai dalyvauja įvairių darbo grupių, komisijų, konkursų vertinimo veikloje.

6. Radviliškio dailės mokykloje sudarytos sąlygos vaikams su specialiais poreikiais, išreikškiame palaikymą ir toleranciją mokinei "saulytei". Su dideliu mamos palaikymu, mergaitei gerai sekasi mokytis dailės, ji dalyvauja parodose, konkursuose, stovykloje. Bendraudami su jais mokiniai mokosi gerumo, atidumo, draugiškumo. Išreikštas palaikymas Ukrainai akcijomis, mokykloje sėkmingai mokosi šios šalies mokiniai. Taip pat pravestos pamokos specialiojo ugdymo skyriaus mokiniams.

IŠSAMUS APRAŠYMAS SU NUOTRAUKOMIS

1. Pdf Profesinės kvalifikacijos tobulinimas