SAUGAUS ELGESIO INTERNETE TAISYKLĖS

1. Niekam internete neatskleisiu savo asmeninės informacijos, pvz., namų adreso, telefono numerio, tėvų darboviečių adresų, telefonų numerių, savo mokyklos pavadinimo ir adreso be tėvų leidimo.
2. Nedelsdamas pranešiu tėvams, kai tik pastebėsiu internete kokią nors nemalonią informaciją.
3. Niekada nesusitiksiu su asmeniu, su kuriuo susipažinau internete, nepasitaręs su tėvais. Jeigu mano tėvai leis man susitikti, į susitikimą eisiu tik viešoje vietoje ir drauge su savo mama arba tėčiu.
4. Niekada niekam nesiųsiu savo nuotraukos ir nieko kito nepasitaręs su tėvais. 5. Neatsakinėsiu į jokias niekingo turinio, nepadorias ar kitokias nemalonias žinutes. Su tokiomis žinutėmis aš neturiu nieko bendra. Jeigu atsitiktų taip, kad atsakyčiau į tokią žinutę, nedelsdamas pranešiu apie tai savo tėvams, kad jie susisiektų su paslaugos operatoriumi.
6. Pasitarsime su tėvais dėl interneto ir nustatysime taisykles. Nuspręsime, kokiu paros metu galiu naršyti internete, kiek laiko ir kokiuose puslapiuose. Nesijungsiu prie kitų puslapių be tėvų leidimo ir laikysiuosi nustatytų taisyklių.
7. Niekam neatskleisiu savo internetinių slaptažodžių (netgi geriausiems draugams), išskyrus savo tėvus.
8. Pasitarsiu su tėvais prieš atsisiųsdamas ar įdiegdamas programinę įrangą arba prieš imdamasis veiksmų, kurie keltų pavojų mano šeimos privatumui ar galėtų pakenkti kompiuteriui.
9. Tapsiu padoriu interneto vartotoju ir nedarysiu nieko, kas galėtų pakenkti kitiems žmonėms arba pažeistų įstatymus.
10. Padėsiu tėvams suprasti, kokių įdomybių yra internete, sužinoti daugybę dalykų ir pamokysiu juos, kaip naudotis kompiuteriu bei internetu.

15 taisyklių, kad internete būtumėte saugūs

„Švarus internetas“ – anksčiau žinomą kaip „interneto karštoji linija“

SAUGAUS ELGESIO INTERNETE TAISYKLĖS

SID