eTwinning projektai

Tarptautinis programos eTwinning renginys Vilniuje

12014 m. birželio 18-20 d. į programos eTwinning renginį „Informacinės technologijos mene“ Vilniuje susirinko būrys aktyvių ir kūrybingų mokytojų net iš septynių šalių – Latvijos, Estijos, Lenkijos, Bulgarijos, Armėnijos, Ukrainos ir Lietuvos.
Menų (dailės, muzikos, teatro, šokio ir kt.) ir IT mokytojai, dirbantys su 14-21 metų amžiaus mokiniais bendrojo lavinimo ir neformalaus ugdymo įstaigose turėjo galimybę diskutuoti ir dalintis savo patirtimi, daugiau sužinoti apie eTwinning programos galimybes, IKT įrankių naudojimą projektuose, susirasti naujų kontaktų būsimiems eTwinning projektams ir juos užregistruoti. Seminare dalyvavo ir trys mūsų įstaigos mokytojos Rita Adomaitienė, Dalia Morkienė ir Gražina Likpetrienė.

9

Dalyviai buvo suskirstyti į grupes pagal pasiūlytas projektų temas, kur atliko kūrybines užduotis, susipažino ir išbandė internetinius įrankius, tinkamus projektams, taip pat dirbo su iPad skirtomis programėlėmis, kurias galima lengvai pritaikyti pamokoms. Kultūrinė programa - ekskursija po Vilniaus įžymiausias vietas užsibaigė linksma vakarone, kurioje folkloro atlikėjai džiugino skambiomis lietuviškomis dainomis ir smagiais šokiais.

Kūrybingos komandos netruko susibendrauti ir sukurti net 10 naujų eTwinning projektų. Mūsų mokyklos mokytojos naujus mokslo metus pradės su projektais  "National ornaments" ir "Играя учусь", kuriuose bendradarbiaus partneriai iš Ukrainos, Latvijos, Gruzijos, Armėnijos, Moldavijos, Estijos, Lenkijos bei Lietuvos.

999 9rit

9dal Rita4

9bv

Renginio pranešimai:

Saulius Rudelis, „Elektroninis kultūrų kaleidoskopas“
Romualda Liutkuvienė, „Fotografija kaip mokymo priemonė.ppt“„Fotografija kaip mokymo priemonė.doc“
Jolita Morkūnaitė, „IKT panaudojimas menų projektuose. Animoto“, „Projektų planavimas“
Staselė Riškienė ir Larisa Tichonova, „IKT  įrankių naudojimas su iPad“
Gražina Likpetrienė, „IKT įrankiai mene“

Seminaro metu buvo pasiekti visi užsibrėžti tikslai: surasti partneriai ir inicijuoti nauji projektai; išbandytos naujos interaktyvios priemonės projektų kūrimui; pasidalinta patirtimi, kaip organizuoti ir vykdyti eTwinning projektus.

Gražina Likpetrienė
Programos eTwinning ambasadorė Šiaulių/Telšių regionams