Atrask spalvų pasaulį su Vincentu van Gogu

2015 m. kovo 3 d. Šiaulių dailės galerijoje vyko tarptautinė 8–12 klasių mokinių ir mokytojų teorinė-praktinė konferencija „Atrask spalvų pasaulį su Vincentu van Gogu“, skirta paminėti olandų dailininko Vincento van Gogo 125-ąsias mirties metines. Ją organizavo mūsų gimnazijos dailės metodinė grupė. Mokiniai ir mokytojai sausio mėnesį buvo kviečiami domėtis Vincento van Gogo novatoriška, prieštaringai savo laiku vertinta kūryba bei mokytis iš jo kūrinių savaip interpretuojant šio dailininko kūrybos temas. Sulaukėme svečių su pranešimais iš Kelmės, Joniškio, Mažeikių, Panevėžio, Viekšnių, Radviliškio, Šiaulių miestų bei rajonų mokyklų. Savo pranešimus atsiuntė mokytojos iš Graikijos ir Italijos. Šiauliečiai dailininkai Romanas Vilkauskas ir Sigitas Prancuitis pranešime „Šiaulių dailininkai Vincento van Gogo žemėje“ papasakojo prisiminimus iš plenero Eten-Leure (Olandija), demonstravo savo pieštus eskizus. Šiaulių universiteto Menų fakulteto absolventų darbų parodą „Vienas autorius – vienas kūrinys“, kuri šiuo metu eksponuojama Šiaulių dailės galerijoje, pristatė Šiaulių universiteto docentas Arūnas Uogintas. Mokiniai su dailininku Voldemaru Barakausku dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Paveiksle noriu išreikšti tai, kas nuramina lyg muzika“, o mokytojai – parduotuvės, studijos, galerijos „Skizze“ įvairių naujų piešimo priemonių pristatyme.