Sausis 2024

Lauros Baltijutės parodoje "Kuždesiai"

Laura

Baisogalos kultūros centre susitikome su dailininke-grafike Laura Baltijute. Apžiūrėjome jos darbų parodą. Dailininkės kūryba įkvėpė, o įspūdžiai virto vaizdais. Džiaugiamės ir dailininkės, ir savo darbais.
Mokytojos Rasa ir Inga
FOTO:
Lauros Baltijutės parodoje "Kuždesiai"

4-7 k. mokinių darbų PARODA Lauros Baltijutės kūrinių motyvais

konf8

Mokyklos pedagogai konferencijoje "Kūrybinės pamokų interpretacijos"

Sausio 19 d. Kretingos S. Daukanto progimnazija visus respublikos mokytojus sukvietė į respublikinę dailės ir technologijų mokytojų 8-ąją konferenciją "Kūrybinės pamokų interpretacijos". Konferencijoje dalyvavo 160 pedagogų. Ačiū organizatoriams už renginį, kuriame galėjome dalintis savo patirtimi ir pasisemti naujų patirčių. Mokytoja Neringa Kestenienė parengė ir pristatė stendinį pranešimą "Kaligrafijos žaidimai", Toma Sidaugienė pristatė mokinių kūrybinių darbų parodą. Po konferencijos Kretingoje aplankėme dailininko Andriaus Miežio kūrybines dirbtuves, dailininkas mielai dalijosi savo spalvinga tapyba, kuri pilna įvairiausių simbolių, personažų ir idėjų. Tai buvo prasmingas laikas su kolegomis.
Daugiau foto čia >>

Pamokos kitaip - išvyka į Šiaulių dailės galeriją

v

Tapybos pamokose mokiniams norėjosi gyvai parodyti veržlią ekspresyvią tapybą bei didelius formatus, tad patraukėme į Šiaulių dailės galeriją, kurioje šiuo metu eksponuojamos trys parodos. Aplankę grupinę parodą „Pirmapradis dangus“ bei nuolatinę rūsyje įsikūrusią su Eglės Narbutaitės taikliomis įžvalomis apie meninį lauką, ilgėliau apsistojome vieno žymiausių šiuolaikinio meno atstovų Vilmanto Marcinkevičiaus parodoje „Nuojautos kūnai“. Nors darbai yra ryškūs, tačiau turi sunkią tematiką. Pats menininkas išgarsėjo tapydamas Danijos karališkosios šeimos portretus, kūrė Hedeager bažnyčios interjero detales bei kuruoja „Jaunojo tapytojo prizo“ konkursą. Mūsų penktokai turėjo galimybę iš arti pamatyti menininko neoekspresionisto kūrinius, gilintis į juos kopijuojant pasirinktą paveikslą ar jo fragmentą. Mokiniai buvo pirmą kartą Šiaulių dailės galerijoje ir tikrai ne paskutinį. Esame dėkingi galerijai už priėmimą ir neišdildomus įspūdžius. Dėkui visiems vykusiems kartu, dėkui Radviliškio miesto savivaldybei už paramą organizuojant kelionę, lydėjusiems mokytojams Neringai Kestenienei, Tomai Sidaugienei, Jūratei Jukštienei ir Dariui Kazokui.

Puiki žinia - net trys mokyklos projektai gavo tarptautinį apdovanojimą!

eTwinning Europiniai Kokybės ženkleliai už puikiai ir sėkmingai įvykdytus projektus suteikti dailės mokyklos Šeduvos klasių mokytojai G. Likpetrienei. Europinis kokybės ženklelis suteikiamas tiems projektams, kurie pelnė aukščiausią įvertinimą tarp nacionalinius kokybės ženklelius gavusių projektų. Šie projektai – tai sėkmingo europinio bendradarbiavimo pavyzdžiai.

MOKINIŲ DĖMESIUI! ŠIĄ SAVAITĘ VYKSTA PERŽIŪROS IR PAMOKOS NEVYKSTA

Peržiūros1