eTwinning projektai

Paroda - „eTwinning“ projektų pristatymas

eTw-logo

PARod-small

2018-ieji paskelbti Europos kultūros paveldo metais. Būtent dėl to šiais metais surengėme netradicinę parodą autentiškuose Šeduvos Užvažiuojamuose namuose. Čia buvo pristatyti du šiais metais vykdyti Radviliškio dailės mokyklos tarptautiniai „eTwinning“ projektai, kurių tikslas - gilinti žinias apie Europos kultūros paveldo reikšmę įgyvendinant edukacines kultūrų dialogo ir bendradarbiavimo veiklas.

https://www.seduvoskultura.lt/wp-content/uploads/2018/06/Paroda.jpg

 Pirmasis projektas „Forget me not“ , inicijuotas partnerių iš Vokietijos. Projektinės veiklos buvo integruotos į dailės mokomuosius dalykus: tapybą, piešimą,dailėtyrą, tad parodoje gausu meninių darbų. Dailės mokykloje į projektą įsitraukė ir keletas mokytojų su savo mokiniais, kurie nutapė labai gražius Radviliškio senamiesčio vaizdus. Visų darbų nuotraukas sudėjome į filmą „Dovana gimtinei“. Projektas pateko tarp nugalėtojų Vokietijos eTwinning konkurse 65.Europäischen Wettbewerb. Apie projektą plačiau galite skaityti čia . Antrasis projektas „QRioCity“ buvo vykdytas drauge su Italijos mokyklomis bei Šeduvos gimnazija. Jo dėka skaitmeninių technologijų pagalba informacija užkoduota QR koduose ir pateikiama parodos lankytojams.

QR

Gausus lankytojų būrys turėjo galimybę susipažinti su rajono ir šalies paveldo objektais, įamžintais mokinių ir mokytojų piešimo bei tapybos darbuose, jų sukurtuose filmuose. Išmaniųjų programėlių pagalba paveikslai atgijo "gyvais" pasakojimais, suteikdami platesnę informaciją apie objektus.  

Sveikinimo žodį tarė Šeduvos miesto seniūnas J. Pranys, kultūros centro vadovė I. Staniulienė, dailės mokyklos pavaduotoja N. Kestenienė. Seniūnas įteikė padėkas už tapybą mokytojams R. Dagiui, E. Paulauskienei, R. Brazdžionienei bei projektų vadovei G. Likpetrienei, pristačiusiai ekspoziciją. Įspūdžiais dalijosi projekto partnerė - Šeduvos gimnazijos istorijos mokytoja J. Sabutienė, Šeduvos Šv.Kryžiaus Atradimo bažnyčios klebonas V. Kazaitis,  buvusi dailės mokytoja V. Oleinikova, mokinys K. Kasarauskas ir kiti svečiai. Lankytojų dėmesio ir šiltų įvertinimų sulaukė R. Adomaitienės ir R. Dagio mokinių tapyba, bei N. Kestenienės mokinių kūrybiniai darbai. Savo sukurtus skaitmeninius projekto rezultatus mokiniai parodė vaizdo ekrane bei pademonstravo, kaip veikia QR kodai.


Realybė (aplinkui esantys objektai) skenuojama telefono programėlėmis, kurios pateikia papildomą informaciją tampa vis tikresnė šių laikų ateitis ir perspektyva. Projekto dalyviams pavyko įgyvendinti sumanymą - supažindinti žmones su virtualia realybe, atgyjančiais, kalbančiais pastatais, tokiu būdu garsinant vietoves ir pritraukiant daugiau turistų. Projektas lengvai gali būti tęsiamas, papildant interaktyvų žemėlapį naujais objektais, bei prijungiant partnerius iš kitų šalių. Neatsitiktinai projekto rezultatų pristatymui suorganizuota paroda per miesto jubiliejinę šventę. Visuomenei pademonstruotas QR kodų pritaikymas sulaukė susidomėjimo ir finansinių pasiūlymų suvenyrų gamybai.

Dalyvavimas projekte praplėtė mokinių akiratį, leido mokytis ir pažinti smagiu ir įdomiu būdu, suteikė galimybę atskleisti savo talentus. Apie projektą pateiktos publikacijos mokyklų svetainėse, vietinėje spaudoje bei socialiniuose tinkluose išgarsino mokyklą. Sukurti filmai, meno kūriniai, įgarsinta ir užkoduota informacija apie istorinius pastatus atvėrė vartus į pasaulį - provincija tapo įdomesne ir draugiška vieta kraštiečiams ir turistams.

Projektų vadovė Gražina Likpetrienė

Kt    Projektas pateko tarp nugalėtojų Vokietijos eTwinning konkurse 65.Europäischen Wettbewerb