eTwinning projektai

straipsniui

digital citizenshiptrumph of david

Programos „eTwinning“ projektas „Bit Gener@tion international,
užregistruotas tarp Lietuvos ir Italijos tapo tarptautinio konkurso nugalėtoju!
Projekto partnerės mokytojos Gražina Likpetrienė ir Vincenzina Pace apdovanotos kursais „Ateities klasės laboratorija“, kurie vyks Briuselyje!

Spalio 10 – 27 dienomis vyko kampanija „Programos „eTwinning“ savaitė“ kuri buvo skirta skaitmeniniam pilietiškumui. Jos metu buvo paskelbtas konkursas, kviečiantis ieškoti partnerių, kurti projektus skaitmeninio pilietiškumo tema ir dalintis savo patirtimi socialiniuose tinkluose su žyma #eTwCitizen16.

Pasitarę su savo ilgamečiais partneriais iš Italijos, nusprendėme apjungti paauglių pomėgį naudotis technologijomis, jų pasitelkimą mokymosi tikslais bei iškylančių problemų sprendimui. Taigi, projektas apie tai, kaip technologijų panaudojimas gali padėti ugdyti augančią aktyvių Europos piliečių kartą. Numatytas projekto rezultatas - trys skaitmeninio žurnalo numeriai, gausūs interaktyvia medžiaga.

congrats

Mokyklos projekto partnerės

Istituto Comprensivo Abate F. Galiani, Montoro ITALIE

Radviliškio dailės mokykla, Radviliškis LITUANIE

Istituto Comprensivo Statale di San Giovanni Teatino, San Giovanni Teatino ITALIE

Pirmiausiai projektinėje erdvėje „Twinspace“ pradėjome tikslinti planus bei numatėme užduotis mokiniams. O jiems numatyta daug meninių veiklų: portretai, logotipai, fotografija, diskusijos apie meną, kūrybinės dirbtuvės, filmukų montavimas ir kt.

Kad bendradarbiavimas vyktų sparčiau, patalpinome Google dokumentus, kuriuos galime visi bendrai koreguoti - nuo minčių lietaus iki balsavimo už atrinktas idėjas. Taip pat naudosime apklausas, sisteminsime rezultatus, lyginsime juos projekto pradžioje ir pabaigoje.
Prie mūsų prisijungė dar vienas partneris iš Italijos, prancūzų kalbos mokytojas Giovanni Lottino. Dabar esame trys koordinatoriai, kurie savo mokyklose kviesime kolegas kurti, dalintis patirtimi bei tobulinti savo skaitmenines galias :) Kadangi dailės mokyklos mokiniai lanko Šeduvos gimnaziją, keletas šios mokymo įstaigos mokytojų pareiškė norą integruoti projekto veiklas į savo pamokas.

c210f3eca   45

NewsPaper

Bendravimui ir pasitarimui naudojame išmaniąsias programėles „WhatsApp Messenger“, „Facebook“ ir „Telegram“ grupes bei garso ir vaizdo pokalbius. Prisistatymui ir kolekcijoms kuriame „Padlet“ lentas, medžiagą kaupiame socialiniame tinkle „Pinterest" . Kūrybinėms užduotims kasdien su mokiniais atrandame vis naujų mobiliųjų programėlių (Apps), stengiamės dalintis atradimais ir mokytis vieni iš kitų.

b8db4aac

Nuotraukoje: pagrindinė projekto dalyvių - lietuvių komanda „Teep Leep"

eTwinning yra Europos Sąjungos švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto programos„Erasmus+“, dalis  .

Gražina Likpetrienė
Programos „eTwinning" ambasadorė